Nvidia анонсувала свій перший ARM-процесор для суперкомп'ютерів

CPU Nvidia Grace виконаний на базі архітектури ARM й забезпечує 10-кратний приріс продуктивності в більшості комплексних задач ШІ та робочих навантажень, в порівнянні з сучасними найбільш потужними серверами 

Grace — вузькоспеціалізований процесор, який призначений для навчання моделей NPL нового покоління з більш ніж 1 трлн параметрів. Він буде обслуговувати сегмент розрахунків. Швейцарський національний суперкомп'ютерний центр і Лос-Аломоська національна лабораторія Міністерства енергетики США першими оголосили свої плани на створення суперкомп'ютерів на базі чіпів Grace для проведення національних наукових досліджень.

На розробку нового ARM-процесору компанія витратила більше ніж 10 років. При його виробництві була використана технологія міжз'єднань NVIDIA NVLink четвертого покоління, яка забезпечує швидкість з'єднання між Grace та графічними процесорами NVIDIA на рівні 900 ГБ/с. Завдяки цьому сукупна пропускна здатність збільшується у 30 разів в порівнянні з сучасними серверами. Grace буде використовувати підсистему пам'яті LPDDR5x, яка забезпечить вдвічі більшу пропускну здатність і в 10 разів кращу енергоефективність в порівнянні з пам'яттю DDR4.

Grace буде підтримуватись комплектом розробок програмного забезпечення NVIDIA HPC та повним набором бібліотек CUDA і CUDA-X, що дозволить пришвидшувати розрахунок для більш ніж 2000 сумісних програм.

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.