Перший політ "Ingenuity" на Марсі пройшов успішно

Свій перший політ "Ingenuity" здійснив сьогодні, 19 квітня об 11:30 за київським часом. Зібранні ним данні прибудуть на Землю впродовж декількох годин після польоту. Охочі зможуть слідкувати за подіями через пряму трансляцію NASA, яка розпочалась о 13:15 за київським часом

"Ingenuity" став першим в історії ЛА, хто здійснив автономний політ в розрідженій атмосфері.Він зміг піднятись на 3 метри, повиснути у повітрі впродовж 30 секунд, а потім успішно здійснив посадку. Це підтверджують телеметричні данні, отриманні Землею. Також NASA опублікувала анімацію із серії знімків з ровера та знімок тіні дрону, зроблений навігаційною камерою.

Перший політ "Ingenuity" планували здійснити ще 11-го квітня, але через збій, який стався під час другого розкручування гвинтів, політ довелось відкласти на тиждень. Команді вдалось розв'язати проблему зі збоєм в роботі системи керування польотом невеликим патчем, який також вніс ряд покращень, що стосувались програми польоту. 16 квітня команда оголосила про успішне розкручування гвинтів до високих обертів і готовність до першого випробувального польоту.

 

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.