Kioxia показала прототип SSD з інтерфейсом PCI Express 5.0 та швидкістю читання до 14 Гбайт/с

Kioxia в рамках China Flash Market Summit продемонструвала робочий прототип накопичувача з інтерфейсом PCI Express 5.0 та поділилася результатами власних тестів продуктивності

Стандарт PCIe 5.0 був остаточно затверджений ще в травні 2019 року (PCI-SIG вже завершує розробку наступної версії стандарту PCIe 6.0). Він передбачає швидкість передачі даних на рівні 32 ГТ/с (гігатранзакцій в секунду) — вдвічі більше в порівнянні з PCIe 4.0, який використовується в сучасних високопродуктивних SSD.

Kioxia (другий за величиною виробник мікросхем флеш-пам'яті у світі) планує випустити свої перші твердотілові накопичувачі PCIe 5.0 вже в четвертому кварталі 2021 року — якраз вчасно до виходу нових серверних платформ від Intel і AMD. Вони вийдуть на ринок в рамках серії CD7, будуть виконані у 2,5-дюймовому форматі EDSFF E3S та залучити чотири лінії інтерфейсу PCI Express 5.0 (згодом їх переведуть на стандартизовану платформу NVMe). Спершу у продажу з'являться моделі з 8-канальним і 16-канальним контролером для центрів обробки даних, а споживчі SSD вийдуть пізніше у 2022 році.

PCI Express 5.0PCI Express 5.0

Прототип накопичувача Kioxia PCIe 5.0 забезпечував швидкість послідовного читання та записи 14 Гбайт/с і 7 Гбайт/с відповідно — це на 103% і 67% більше у порівнянні з минулим поколінням SSD Kioxia PCIe 4.0. Також виробник заявляє майже дворазовий приріст швидкодії в операціях випадкового читання та запису і зниження затримок (до 77% при читанні і до 50% при записі) в порівнянні з актуальними продуктами PCIe 4.0 x4.

Перші споживчі SSD PCIe 5.0 очікуються у 2022 році. І хоча процесори Core 12-го покоління (Alder Lake-S) для масової платформи LGA1700, які дебютують в кінці цього року, отримають чотири лінії інтерфейсу PCI Express 5.0, схоже, відстрочка пов'язана з Phison, що готується до запуску масового виробництва власних контролерів SSD Контролери Phison поряд з конкурентними рішеннями Samsung ляжуть в основу преміальних твердотілових накопичувачів Gen 5.0. Раніше Marvell анонсувала власний SSD-контролер Bravera SC5 на базі PCIe Gen 5.0 (стандарт NVMe 1.4b), який вийде на ринок у 2022 році поряд з рішенням Silicon Motion.

Джерело: wccftech

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.