Google анонсувала Android 12L — з оптимізаціями для планшетів, складних смартфонів і пристроїв ChromeOS

Android 12 для смартфонів Pixel вийшла тільки минулого тижня, а Google вже підготувала до виходу наступний великий апдейт "feature drop" під назвою Android 12L ("L «означає» Large screens") — він адаптує ОС для планшетів, складних смартфонів та пристроїв ChromeOS. 

Android 12L адаптує UI для великих екранів, та підлаштовує розташування головного екрану, екрану блокування, повідомлень, швидких налаштувань та інших елементів.

Android 12L

Розробники створили новий двостовпчиковий макет для екранів роздільною здатністю від 600 dp, який дозволить використовувати всю ефективну площу дисплея. У прикладі, показаному Google, меню швидких налаштувань зсунуто до лівої частини екрана, а панель повідомлень розташована праворуч, що забезпечує одночасний доступ до обох.

Android 12L

В Android 12L також з'явиться нова панель завдань для швидкого переходу між різними додатками. При перетягуванні програми з панелі завдань вона буде відкриватися в режимі розділеного екрана, який, як зазначає Google, буде доступний всіх додатків незалежно від того, є підтримка зміни розміру чи ні.

Android 12L

Ще одна велика візуальна зміна 12L-покращений Letterboxing, який дозволить зробити додатки виразнішими. Google дозволить виробникам пристроїв змінювати розмір, форму і колір екранного вікна, а також додавати закруглені кути та налаштовувати положення внутрішнього вікна.

Android 12L

Поки усі охочі можуть випробувати версію Android 12L для розробників в емуляторі. Також вона "скоро" стане доступна для Lenovo Tab P12 Pro. Пізніше вийде публічна бета-версія для Pixel і в підсумку Android 12L вийде як звичайне оновлення, хоча користувачі смартфонів з екранами меншого розміру не помітять ніяких змін. Фінальна версія Android 12L вийде на початку наступного року «" якраз до виходу наступної хвилі планшетів і складних пристроїв на Android 12».

Джерело: gsmarena

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.