Платформа Qualcomm Snapdragon Spaces спростить створення додатків для доповненої реальності

В рамках проведення виставки Augmented World Expo компанія Qualcomm представила свою платформу Snapdragon Spaces XR Developer Platform. Це набір, покликаний допомогти розробникам розширювати існуючі програми та створювати нові, щоб скористатися перевагами пристроїв доповненої реальності, які носяться на голові

Сьогоднішній анонс не містить жодних згадок про апаратне забезпечення. Однак Qualcomm вибудовує партнерські відносини для формування майбутнього змішаної реальності, яке вона планувала протягом останнього десятиліття. У їх число входять Niantic і її недавно представлена платформа Lightship, а також OEM-виробники споживчих пристроїв, включаючи Lenovo, Motorola, Oppo та Xiaomi. Окуляри Lenovo ThinkReality A3, розроблені на еталонному дизайні Qualcomm XR1 Smart Viewer, стануть першими, хто буде використовувати цю платформу в комерційних цілях. Їх вихід на ринок має відбутися наступного року. T-Mobile є "провідним партнером по запуску 5G" та буде працювати зі стартапами і розробниками в рамках програми T-Mobile Accelerator.

Платформа Snapdragon Spaces призначена для забезпечення підтримки "відкритої" та "крос-платформної" екосистеми з API, які не залежать від обладнання. Тому розробники програмного забезпечення зможуть створювати рішення, здатні працювати на багатьох різних типах пристроїв, включаючи окуляри AR або повноцінні гарнітури AR, які більше схожі на Microsoft HoloLens. За словами Qualcomm, це "перша платформа розширеної реальності, оптимізована для окулярів AR, прив'язаних до смартфонів із середовищем виконання, сумісним з OpenXR"» Вона також підтримує інструменти розробки Unreal Engine 4 і Unity.

Поки що платформа доступна тільки деяким розробникам. На початку наступного року відкриється доступ для всіх охочих. Одночасно з'являться інструменти для відстеження рухів руками, розпізнавання та відстеження зображень, позиційного відстеження і т.д. Qualcomm також оголосила, що придбала у HINS SAS і її дочірньої компанії Clay AIR активи для відстеження рук і розпізнавання жестів, а партнерство з Wikitude відкриє доступ до платформи для 150 тис. зареєстрованих розробників.

Джерело: The Verge

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.