Seagate показала HDD з підключенням PCIe NVMe

На Open Compute Project Summit компанія Seagate продемонструвала перший в галузі жорсткий диск, оснащений інтерфейсом PCIe. Він використовує протокол NVMe для спільної роботи з твердотільними накопичувачами. Використання єдиного протоколу для різних типів пристроїв зберігання даних дозволить значно спростити центри обробки даних

Експериментальний накопичувач заснований на пропрієтарному контролері Seagate, який підтримує всі три основні протоколи (включно з SAS, SATA і NVMe) через «власний порт NVMe» та не вимагає жодних мостів. Жорсткий диск був продемонстрований в корпусі JBOD 2u, в якому використовувався відносно простий комутатор PCIe, підключений до 12 3,5-дюймових дисків за допомогою інтерфейсу PCIe.

HDD с подключением PCIe NVMe

Сучасні жорсткі диски насилу здатні наповнити пропускну здатність навіть однієї лінії PCIe 2.0. Однак виробники продовжують розвивати HDD, та майбутні моделі з декількома актуаторами будуть здатні досягати більш високих швидкостей. Таким чином, на певному етапі розвитку жорстких дисків їм може бути вже недостатньо пропускної здатності інтерфейсів SATA (6 Гбіт/с) або SAS (12 Гбіт/с). Тому галузь повинна готуватись до використання швидших інтерфейсів для підключення жорстких дисків, і PCIe виглядає цілком слушним варіантом. Крім того, оскільки твердотілі накопичувачі все частіше використовуються в центрах обробки даних, протокол NVMe стає досить розповсюдженим. Тому має сенс використовувати його і для жорстких дисків.

Використання одного і того ж фізичного інтерфейсу та логічного протоколу для жорстких дисків і твердотілих накопичувачів спрощують апаратне та програмне забезпечення для центрів обробки даних. Це забезпечує спрощену розробку функцій, більш легке масштабування та зниження вартості володіння.

HDD с подключением PCIe NVMe

Але впровадження жорстких дисків з інтерфейсом PCIe вимагає часу. Seagate заявляє, що перші зразки PCIe / NVMe HDD будуть доступні ключовим клієнтам у вересні 2022 року. Комерційні жорсткі диски з PCIe / NVMe підключенням стануть доступні тільки в середині 2024 року. Передбачається, що вони матимуть місткість 30 або 40 ТБ.

На цей час Seagate позиціює такі жорсткі диски в першу чергу для центрів обробки даних. Однак перехід на цей протокол та інтерфейс ідеально підходить і для клієнтських ПК, оскільки це збільшує продуктивність і спрощує архітектуру.

Джерело: tomshardware

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.