Meta показала рукавички, що дозволяють "відчувати" предмети у віртуальній реальності

Компанія Meta (раніше Facebook) продемонструвала прототип тактильної рукавички, призначеної для взаємодії з об'єктами віртуальної та доповненої реальності. Її розробкою займається дослідницький підрозділ Reality Labs

Рукавичка здатна передавати такі відчуття, як дотик до об'єкта або рух рукою по поверхні. Для цього вона оснащена приблизно 15 ребристими надувними подушечками-актуаторами. Подушечки розташовані таким чином, щоб відповідати долоні користувача, нижній стороні та кінчиків його пальців. Ці подушечки можуть створювати тиск на відповідні області, передаючи ефект тактильного дотику до поверхні. Подачу повітря в подушечки регулює складна система управління. Завдяки цьому можна відтворювати різні ефекти взаємодії з віртуальними об'єктами: дотику кінчиками пальців або утримання предмета в руці. Ці відчуття доповнюються візуальними та звуковими сигналами, створюючи ілюзію фізичного дотику.

Відзначається, що компанія працює над цією технологією ще з моменту придбання стартапу Oculus VR e 2014 році. Перший прототип-наконечник на один палець з одним актуатором — був розроблений e 2015 році. Рукавичка також здатна виконувати роль контролера віртуальної реальності. Для цього на її поверхню нанесені білі маркери, які дозволяють камерам відстежувати переміщення пальців в просторі. А за допомогою внутрішніх датчиків фіксується згинання пальців користувача.

Reality Labs представляє рукавички як один з декількох методів управління для майбутніх окулярів і гарнітур віртуальної реальності. Також розробляються і більш легкі рішення, засновані на електроміографії — системі, яка зчитує нервові сигнали на руці та перетворює їх в цифровий ввід. Раніше цього року компанія вже демонструвала відповідні браслети.

Meta

Джерело: The Verge

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.