Швейцарці використовують роботів та штучний інтелект для створення власних "Висячих садів Семіраміди"

В Технічному університеті ETH Zurich розробляється проект, що використовує штучний інтелект та робототехніку в якості нового підходу до архітектури та будівництва будівель і споруд. Автоматизоване проектування та будівництво показують, як будинки та офіси можуть будуватися в недалекому майбутньому – приблизно через 10 років.

Проєкт під назвою Semiramis (названий на честь цариці Вавилона Семіраміди) являє собою щось на зразок величезного скульптурного кашпо, «висячого саду», натхненного легендарними спорудами стародавнього Вавилону. Роботи над проєктом почалися в 2019 році. Він являє собою результат співпраці між людьми та дизайнерами на базі ШІ. Загальну ідею запропонували професори архітектури Фабіо Грамаціо та Матіаса Колера. Але кінцевий дизайн, Створений з урахуванням основних вимог (таких як розмір, необхідність поливу і стиль будівництва), розроблений за допомогою набору комп'ютерних моделей та алгоритмів машинного навчання.

Наприклад, в процесі проєктування команда може перемістити одну з великих "капсул", що складають 70-футову (21,3 метра) конструкцію, або змінити розташування панелей, що формують її поверхню. Створене командою ПО потім негайно скоректує геометрію всієї конструкції та інших панелей, щоб пристосуватися до цих змін. При цьому будуть враховані конструкторські нюанси, такі як безпека і міцність конструкції, щоб вона могла витримувати власну вагу, і т. д.

Звичайно, в архітектурі і зараз багато автоматизованих процесів. Однак цей проект розширює сферу застосування автоматизації та рівня контролю. Зрештою, мета полягає в тому, щоб зробити це справжньою співпрацею, а не просто своєрідною архітектурною перевіркою міцності.

Після завершення робіт над дизайном, до роботи приступає інша команда, в якій об'єднані людська праця та автоматизація. Система з чотирьох роботизованих маніпуляторів утримує в необхідному положенні кілька важких частин (в кожній капсулі їх десятки), в той час як люди наносять смолу, використовувану для їх з'єднання. І це крок вперед у порівнянні з попередніми техніками автоматизації, використовуваними цією ж командою кілька років тому.Конструкція проекту Semiramis створюється в майстерні, а потім по частинах відправляється в місце установки в Tech Cluster Zug. "Висячий сад" повинен бути повністю зібраний та готовий до використання прийдешньої весни.

Semiramis

Джерело: techcrunch

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.