Бос компанії Tesla Ілон Маск представив людиноподібного робота на ім'я Оптимус

Технологічний мільярдер Елон Маск представив останній прототип людиноподібного робота, що розробляється компанією Tesla

Оптимус з'явився на сцені на заході в Кремнієвій долині, де він помахав глядачам. Генеральний директор сказав, що робот знаходиться в стадії розробки, але через кілька років його можна буде вільно продавати. Інженери Tesla кажуть, що роботи для масового ринку будуть тестуватися на робочих місцях на автомобільних заводах.

Аудиторії було показано відео, на якому Оптимус виконує прості завдання, такі як полив рослин, перемішення коробок та підняття металевих прутів. Маск сказав, що роботи будуть вироблятись серійно, їх ціна складе менше 20 000 доларів, і вони з'являться у продажу через три-п'ять років. Бос Tesla розповів про "дивовижне майбутнє", яке чекає нас попереду. "Це дійсно фундаментальна трансформація цивілізації, якою ми її знаємо", — зазначив він.

Інвестори та фінансові аналітики скептично ставляться до того, що Tesla зосередиться на робототехніці, і радять їй замість цього зосередитися на проєктах, ближчих до основного бізнесу Tesla — виробництва електромобілів.

Але Маск заявив, що хоче вирішити одну з найскладніших проблем в області штучного інтелекту: як створити машину, здатну замінити людину. Підприємець, який колись остерігався ШI як загрози для людства, сказав, що Тесла хоче забезпечити безпеку переходу до суспільства, в якому роботи будуть виконувати роботу, а люди пожинати плоди. Він сказав, що Тесла вводить запобіжні заходи, наприклад кнопку зупинки, якою не можна маніпулювати. Маск сказав, що саме акціонери будуть визначати, чи є компанія соціально відповідальною.

Optimus

Источник: bbc.com

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.