Поєднання штучного інтелекту з антенами сарани дозволило створити робота, який може розпізнавати запахи

У дослідженні, опублікованому в журналі Biosensor and Bioelectronics, група вчених з Тель-Авівського університету заявила, що вони створили робота, який може ідентифікувати кілька основних запахів з чутливістю в 10 000 разів більшою, ніж деякі спеціалізовані електронні пристрої

Очікується, що камери та мікрофони, які відповідають або навіть перевершують можливості людського зору та слуху, будуть доступні вже цього року. Але, попри всі технологічні досягнення, до останнього часу не вдавалося сконструювати досконалий штучний орган нюху. Однак зараз вчені, можливо, зробили прорив і в цій галузі. Цікаво, що вони використали орган, створений природою.

У дослідженні, опублікованому в журналі Biosensor and Bioelectronics, група вчених з Тель-Авівського університету заявила, що вони створили робота, який може ідентифікувати кілька основних запахів з чутливістю в 10 000 разів більшою, ніж деякі спеціалізовані електронні пристрої. Вони описують свого робота як біогібридну платформу (тобто кіборга). Він оснащений набором антен, взятих у пустельної сарани, які підключені до електронної системи, що вимірює кількість електричного сигналу, який виробляють антени при виявленні запаху.

Вони під'єдали робота до алгоритму штучного інтелекту, який навчився характеризувати запахи на основі їх вихідного сигналу. Таким чином, команда створила систему, яка може надійно розрізняти вісім запахів, включаючи герань, лимон і марципан, і дві суміші різних запахів. Дослідники кажуть, що їхній робот одного дня може бути використаний для виявлення наркотиків та вибухових речовин.

У відео з Тель-Авівського університету стверджується, що робот є "науковою розробкою", але ще в червні минулого року дослідники з Університету штату Мічиган опублікували дослідження, в якому детально описали штучну систему, що використовувала хірургічно змінену сарану для виявлення ракових клітин. І навіть ще у 2016 році вчені намагалися перетворити сарану на кіборгів, призначених для виявлення бомб.

Джерело: Engadget

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.