Робот Atlas продемонстрував ще одну приголомшливу акробатичну майстерність

У минулому робот Atlas від Boston Dynamics вже робив неймовірні речі - вчився ефективно долати перешкоди, опановував основи паркуру та танців. Тепер компанія показала ще одне відео, яке демонструє ще більше неймовірних здібностей людиноподібного робот

Atlas продемонстрував дивовижну передбачливість, перемістивши і розташувавши дерев'яну дошку поперек щілини, через яку йому потрібно було перелізти в першу чергу на своєму шляху. Тільки тоді він підняв з землі свою сумку з інструментами і попрямував на риштування. Він піднявся сходами, переступив через вищезгадану дошку, перестрибнув на вищу платформу та стрибком розвернувся на місці, скинувши сумку на найвищу платформу, куди мав її перевезти. Потім він скинув коробку з платформи, по якій знову спустився вниз. Все це завершилося ефектним перевертанням на 540 градусів. "Паркур змушує нас зрозуміти фізичні обмеження робота, а танець змушує нас замислитися над тим, наскільки точними і спритними можуть бути рухи всього тіла", — сказав у прес-релізі Робін Дейтс, інженер-програміст Boston Dynamics, який брав участь у розробці Atlas. Він додав, що маніпуляції, яких зараз навчається робот, містять всі попередні вміння, яких він навчився раніше.

Однак навчити робота додатковим можливостям вкрай складно, і потрібно пам'ятати, що використовувати робота в реальних умовах просто так не вийде. Однак демонстрація можливостей настільки вражає, що може заспокоїти той факт, що Boston Dynamics, разом з шістьма іншими лідерами робототехнічної галузі, зобов'язалася не використовувати свої технології для ведення війни.

Источник: Engadget

Коментувати

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.